Ogromny sukces naszego zawodnika! Jan Kolański wygrywa w Portugalii.

Zapraszamy do zapoznania się z reportażu z jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w polskim golfie amatorskim – Deutsche Bank Polish Masters.

„Przez cztery dni turnieju Deutsche Bank Polish Masters Penha Longa ponad 50 zawodników zmagało  się z trudnymi warunkami pogodowymi oraz wymagającymi polami na południu Portugalii. Rywalizacja była zacięta i trwała do ostatniego dnia. Ambasadorami turnieju zostali Mariusz Czerkawski i Tomasz Iwan.

Rywalizacja odbywała się w klasyfikacji stroke play netto w trzech kategoriach hcp (0-12; 12,1- 24 oraz 24,1-36), do klasyfikacji generalnej liczono trzy najlepsze wyniki.”

„Finałowa runda odbyła się ponownie na Penha Longa i to ona wyłoniła zwycięzców klasyfikacji generalnej. Najlepszą rundę zagrał Jan Kolański – 69 uderzeń stroke play netto – dzięki czemu został zwycięzcą klasyfikacji 24,1-36. Wyprzedził on sześcioma uderzeniami Karola Koniecznego, który zajął drugą lokatę przed Janem Bilińskim. W kategorii 12,1-24 najlepsza okazała się Iza Stańczak. Tylko dwa uderzenia więcej miała Grace Światkowska. Trzecie miejsce należy do Marka Rakocy’ego. Pośród zawodników z najniższym hcp triumfował z wynikiem 243 uderzeń Leszek Bać, który zyskał pięć uderzeń do znajdującego się na drugim miejscu Mariusza Czerkawskiego. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Przeździecki z rezultatem 254 uderzeń.”