Liga Match Play

Regulamin Ligi Match Play
P.K.K.G. 2015

(mężczyzn)

 

 1. Liga Match Play rozgrywana będzie na Golf Park Jantar na 18 dołkach w okresie od 01.05. do 15.09. 2015 r.
  Celem ligi jest integracja naszego środowiska oraz popularyzacja systemu Match Play.
 1. Kwalifikacją do ligi będzie turniej rozegrany na GPJ w dniu 26.04.2015 r.
  Kwalifikację uzyska 16 najlepszych uczestników tego turnieju. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokooptowania dodatkowych uczestników w razie niemożności uczestnictwa w turnieju kwalifikacyjnym. Turniej zostanie rozegrany w systemie strokeplay brutto.
 1. Liga rozegrana będzie systemem match play z ¾ Hcp gracza. Każdy z uczestników otrzyma kartę z ilością dodatkowych uderzeń na każdym dołku wynikającą z jego handicapu gry.
 1. Organizator przewiduje trzy rundy ligi.
  I Runda od 01.05. do 15.06.2015
  II Runda od 16.06. do 31.07.2015
  III Runda od 01.08. do 15.09.2015
  Sposób kwalifikacji do poszczególnych rund wg. załącznika nr 1( Liga tabela zal1)
 1. W grupach mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym.
  Za wygranie meczu zwycięzca otrzymuje jeden punkt. W przypadku uzyskania przez graczy tej samej ilości punktów o kolejności zadecyduje ilość wygranych dołków w całej rundzie.
 1. W Match Play gra prowadzona jest na liczbę wygranych dołków. O ile Reguły nie stanowią inaczej, dołek wygrywa strona, która umieściła piłkę w dołku za pomocą mniejszej liczby uderzeń. W meczu handicapowym na dołku wygrywa niższy wynik strokeplay netto po uwzględnieniu ¾ handicapów gry
 1. Mecz jest wygrany, gdy jedna ze stron prowadzi większą liczbą dołków niż pozostało ich do rozegrania.
 1. Poddanie meczu, dołka lub darowanie następnego uderzenia nie może być odrzucone.
 1. W razie remisu decydować będzie dogrywka w systemie „ sudden death”. Dogrywka rozpoczyna się na 1 dołku. Dogrywka tak jak mecz rozgrywana jest z uwzględnieniem ¾ różnicy handicapów gry. Strony otrzymują uderzenia na poszczególnych dołkach dogrywki tak jak były one przyznane na pierwszych 18 dołkach.
 1. Gracze powinni skontaktować się ze sobą i wyznaczyć datę meczu odpowiadającą obu stronom. Obydwaj gracze są odpowiedzialni za to, aby ich mecz rozegrany został przed upływem wyznaczonego przez Komitet Organizacyjny terminu danej rundy.
 1. Jeśli gracz A może rozegrać mecz a gracz B nie może rozegrać meczu do końca danej rundy ( np. z powodu wyjazdy, choroby, braku czasu itp. ) wówczas gracz B musi poddać mecz walkowerem a gracz A otrzymuje 1 punkt.
 1. Wyniki meczów należy zgłaszać bezzwłocznie Komitetowi Organizacyjnemu poprzez formularz wyniku Meczu Ligowego (w menu Ligi Match Play na stronie Klubu)
 1. Za podanie prawidłowego wyniku meczu odpowiedzialny jest gracz wygrywający.
 1. Zwycięzca ligi otrzyma Puchar i tytuł Mistrza Match Play P.K.K.G. 2015, pozostali finaliści otrzymają pamiątkowe puchary.
 1. W kwestiach spornych decyzję ostateczną podejmuje Komitet Organizacyjny.
 1. Dozwolone jest korzystanie z urządzeń do pomiaru samej odległości.
 1. Liga Match Play rozegrana jest wg. obowiązujących Reguł Gry w Golfa zatwierdzonych przez R&A Rules Limited oraz wg. Reguł Lokalnych.
 1. Wpisowe do ligi wynosi 25 zł, wpłata musi być dokonana przed rozpoczęciem ligi. Kwota wpisowego w całości przeznaczona będzie na puchary i dyplomy
 1. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą: Lech Natkowski i Bogdan Ptak

 

Komitet Organizacyjny

 

Strona Pierwszego Kaliskiego Klubu Golfowego wykorzystuje pliki cookie.
Akceptuję Cookies
x

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51